Громадянська освіта в Україні

ПОДІЛИТИСЬ

10 November 2017

Половина українців можуть вдвічі економити на енергоресурсах

50% українців мешкають в багатоквартирних будинках. Це 9 мільйонів квартир, на опалення яких українці тільки газу витрачають втричі більше, ніж в Європі. Латкове утеплення не лише не дасть бажаної економії, а й може зашкодити помешканню. Тільки впровадивши енергоефективні заходи у всьому будинку можна скоротити витрати вдвічі.

Питання підвищення комфортності житла та економності його утримання з’ясовували журналісти з Києва, Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської та Житомирської областей на тренінгу «Енергоефективна модернізація багатоквартирних будинків – основа житлової реформи. Досвід України та перспективи розвитку сектору».

Організатором цього проекту став Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового Банку) «Енергоефективність у житловому секторі України». Експерти Проекту IFC, представники асоціацій об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, інших громадських організацій, дотичних до реформування вітчизняного житлового сектору допомогли розібратися учасникам заходу у стратегії модернізації багатоповерхівок, необхідності проведення в багатоквартирних будинках енергозберігаючих робіт, джерелах їх фінансування, в тому числі й  за рахунок «теплих» банківських кредитів.

Однак, не обов’язково їхати до столиці на тренінг, щоб отримати відповіді на питання:

  • які ж заходи та в якому порядку впроваджувати,
  • де взяти джерела фінансування,
  • яку теоретичну базу та чий практичний досвід враховувати.

Всі необхідні знання можна отримати в значно легший та зручніший спосіб – у відео-курсі “Енергоефективність багатоквартирного будинку в дії”. Його презентувала Ірина Кашина, яка представляє Першу дистанційну платформу громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ).

У цьому безкоштовному відео-курсі від ВУМ online представлені лише необхідні практичні рекомендації, перевірені досвідом впровадження енергоефективних заходів в українських реаліях.

Курс допоміг вже сотням слухачів покроково розібратися в питаннях заощадження енергоресурсів. Сучасні гаджети з доступом до інтернету дають змогу переглядати компактні 5-12-хвилинні відео-лекції з курсу вдома, в дорозі, під час перерв в роботі чи навчанні.

Наталя Ільїна, операційний менеджер проекту «Енергоефективність у житловому секторі України», зазначила, що в рамках курсу є можливість ставити запитання викладачам курсу та експертам. Вони готові допомагати всім, у кого є бажання використовувати свої знання на практиці.

Єдине що від вас потрібно – бажання. Будьте ВУМними з нами!

Учасники тренінгу «Енергоефективна модернізація багатоповерхівок. Досвід України та перспективи розвитку сектору»

Михайло Павличенко – регіональний координатор проекту «Енергоефективність в житловому секторі» (IFC, World Bank Group)

 

Наталя Ільїна, операційний менеджер Проекту

Ірина Кашина, Відкритий Університет Майдану