Громадянська освіта в Україні

ПОДІЛИТИСЬ

14 May 2020

“Про НАТО” – на ВУМ online стартував новий курс

14 травня 2020 р. на платформі громадянської освіти ВУМ online стартував новий курс «Про НАТО».

7 лютого 2019 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)”.

Саме з прийняттям цього закону Україна вперше заявила про державний курс на ЄС та НАТО в основному законі країни – Конституції.

Ми – країна, яка зазнала військової агресії з боку Російської Федерації та окупації наших територій. Ми ведемо оборонну війну вже 6 років, але у суспільстві досі присутні сумніви, чи потрібно Україні прагнути членства у найпотужнішому безпековому альянсі світу, куди входять розвинені та демократичні країни. Тож цей курс створено для широкого загалу громадян, щоб розповісти «Про НАТО». Пояснити, що це за організація, на яких принципах вона існує і якими цінностями керується.

Ми – країна, у якій досі чути відголоски ще радянської пропаганди, яка лякала нас «кровожерливим НАТО». І як наслідок – країна, у якій велика частка людей досі формує свою позицію щодо НАТО, опираючись на різні міфи і популізм симпатиків «русского мира». Тому цей курс покликаний розвіяти міфи, дати перевірену інформацію від першоджерел, познайомити з експертами, які розуміють геополітичну важливість курсу держави на повноправне членство у Організації Північноатлантичного договору, а також розуміють, що ми як держава вже зробили у цьому напрямку. І скільки ще маємо зробити.

Громадянам бракує аргументів для формування власної критичної позиції відносно НАТО і його важливості для України, а також важливості України для НАТО. Гібридна війна, яку веде Росія з Україною і цивілізованим світом, порушила звичні засади безпеки. Інформація стала зброєю, ефективнішою за кулі та ракети. А це означає, що українцям потрібно формувати власну позицію, де не буде місця трагічному совковому минулому, а буде місце для якісного та ефективного майбутнього.

Курс виготовлено за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (Харків).

Навчання на курсі безкоштовне. Долучайтесь!