Громадянська освіта в Україні
Має психолого-педагогічну освіту. Працював викладачем, журналістом, оперуповноваженим управління карного розшуку, редактором, командиром навчальної артилерійської батареї, бізнес-тренером. Зараз працює керівником служби по роботі з персоналом великої міжнародної компанії. У ВУМ на початку відповідав за методологію онлайн-проекту, зараз є членом наглядової ради.
Народився в Харкові, де закінчив економфак Харківського Політехнічного Університету. Переїхав до Києва в 2000 році. Зробив кар’єру на українському фондовому ринку. Закінчив MBA в Києво-Могилянській Бізнес Школі. На Майдан прийшов з перших днів протесту – з кінця листопада 2013 року. Багато подорожує, постійно читає і займається самоосвітою. Був активно залучений до Громадської Платформи Нова Країна та групи активістів по розробці нової концепції державних закупівель. Як результат, став керівником Департамент державних закупівель Міністерства Економіки України. Вірить в те, що систему влади може змінити тільки потужний громадянський контроль. З вересня 2017 року навчається на програмі Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету (CDDRL).
З 2014 року мастер-фасилітатор міжнародного проекту British Council “Active Citizens”, керівник напрямку Active Citizens в ГО ВУМ, має багаторічний досвід проведення тренінгів соціальних проектів та пітчингів з фінансування проектів (pitching.in.ua), роботи по згуртуванню громад в регіонах України. Тренер міжнародного проекту з порозуміння та ненасильницького спілкування AVP, експерт з коммунікацій, public relations, медіа.
Голова ГО “Відкритий Університет Майдану”. Соціальний підприємець, громадський активіст, отримав ступінь MBA у Києво-Могилянській Бізнес Школі. Працює у галузі ЖКГ, розвитку Об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), громадянської та дистанційної освіти. У грудні 2013 року став одним з засновників “Відкритого Університету Майдану” (ВУМ). Останні роки є лідером та координатором цієї освітньої ініціативи. За підтримки однодумців створив та запустив Першу платформу дистанційної громадянської освіти ВУМ online (https://vumonline.ua/). Експерт у питаннях управління спільною власністю, розвитку громад, громадянської освіти, дистанційної освіти, розвитку громадянського суспільства. Вихованець Національної скаутської організації України “Пласт”, активний член з 1990 року. Засновник 49 куреня Уладу Пластунів Юнаків ім. Івана Миколайчука у Івано-Франківську.
Координує програму економічного лідерства, в рамках якої Western NIS Enterprise Fund реалізує такі проекти, як Українська Академія Лідерства – керівник, SEED Grant та Програма Розвитку Корпоративного Управління, «Економічне лідерство» – керівник. Має ступінь бакалавра економіки Києво-Могилянської Академії, а також ступінь магістра з економіки науки й інновацій Вищої школи економіки Барселони. Співзасновник Відкритого Університету Майдану під час Революції Гідності, керував фандрейзингом проекту. Є членом Пласту – Національної скаутської організації України.
Співзасновниця Відкритого Університету Майдану. Магістр програми економічного факультету НаУКМА. Завершила короткострокову програму Think Tank MBA у США, була віце-президентом AIESEC-Київ з корпоративних зв’язків; стажувалась в Міністерстві Економіки України, а згодом була радником Міністра економіки; протягом 2 років координувала міжнародний напрям Українського Фонду Підтримки Реформ. Останні роки Юлія пов’язана з бізнес-освітою (Inspira, Kyiv School of economics), консультуванням та проектами розвитку міст. Спізасновниця Bendukidze Free Market Center.