Україна. Шляхи подолання дестабілізації ситуації у нашій державі

bohdan_yaremenko Лектор: Богдан Яременко
Український дипломат

Незважаючи на останні бравурні реляції російських офіційних чинників щодо «міцності зовнішньополітичної позиції Росії», аналіз наявних тенденцій дозволяє прогнозувати, що саме 2014 рік вочевидь стане тим рубежем, який визначатиме ймовірний початок поступових негативних змін у геополітичній ситуації навколо неї. Вочевидь, кремлівська верхівка, перебуваючи у полоні власних ідеологічних догм, і відверто насолоджуючись окремими успіхами у міжнародних справах (Сирія, Іран, Сноуден, перемога над Брюсселем в грудневій «битві за Україну»), вирішила, як свого часу Германська імперія напередодні І Світової війни, що «один удар броньованого кулака» вирішить усі внутрішні та зовнішні проблеми. Чим це закінчилося для цієї імперії, яку до речі називали ліберальною, добре відомо з історії. Можна констатувати, що сьогодні Росія опинилася у мабуть найбільш складному геополітичному становищі за увесь час свого існування з часів Кримської війни 1853-1856 років. Не виключається й крах головного модерного кремлівського проекту – Росія, як новостворений «полюс світу»/держава-цивілізація зі своїми «унікальними, консервативними цінностями», та її можлива подальша дезінтеграція.
Для України це означатиме подальше посилення непередбачуваності і агресивності з боку путінського режиму. Слід очікувати й на добре організовані і сплановані провокації Кремля по дестабілізації ситуації у нашій державі, збільшення кількості і формату спроб, спрямованих на уповільнення курсу на європейську інтеграцію.
Відповіддю на цей виклик має стати початок системних дій Києва на упередження можливих агресивних акцій з боку Москви.

    Відео матеріали

This entry was posted in . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.